Drukāt šo lapu

Krūts dziedzeru magnētiskā rezonanse

Novērtēt šo posteni
(1 Vote)

Krūtis tagad iespējams izmeklēt, pielietojot arī magnētisko rezonansi!

Magnētisko rezonansi parasti pielieto, ja citas izmeklēšanas metodes (ultrasonogrāfija un mamogrāfija) nav bijušas pietiekoši informatīvas, ja pastāv aizdomas vai ir augsta riska pakāpe, bet iepriekšējos izmeklējumos nav patoloģiskas atradnes onkoloģisku slimību diagnostikā.

  • To ieteicams veikt, ja ir jaunatklāts krūts vēzis- slimības izplatības novērtēšanai - izslēgt vairākus veidojumus vienā krūtī, izslēgt saslimšanu arī otrā krūtī (ar MG un US neredzamu), lai precīzi plānotu tālāko ārstēšanas taktiku, operācijas apjomu.
  • Kā arī, ja: Sievietēm pēc krūts dziedzeru plastikas ar implantiem vai vielu injekcijām, ja mammogrāfija un US ir apgrūtināta vai informācija nepietiekoša krūts struktūras izvērtēšanai. Implantu veselumu var izvērtēt bez intravenozas kontrastvielas ievades.
  • Neoadjuvantas (pirmsoperācijas) ķīmijterapijas efektivitātes izvērtēšanai - veic pirms terapijas uzsākšanas, tās laikā un/vai pēc ārstēšanas.
  • Lai izvērtētu jau ārstēta krūts vēža iespējamu atkārtotu augšanu - rētas izvērtēšana, ja klīniskā izmeklēšana, MG un US nesniedz pietiekamu atbildi.
  • Ja atrastas vēža šūnas paduses limfmezglos un ir aizdomas par MG un US "neredzamu" krūts vēzi.
  • Ja nepieciešams izvērtēt iespējamās patoloģijas dabu, atdiferencētu labdabīgu no iespējami ļaundabīga procesa gadījumos, kad nav iespējams uzreiz veikt biopsijas procedūru (MG un US atrade nesakrīt un nav viennozīmīgi ļaundabīga), noteikt slimības lokalizāciju precīzākai biopsijas veikšanai
  • Krūts dziedzeru MR izmeklējumus veic ar intravenozu kontrastvielas ievadi visos gadījumos, ja jāizvērtē krūts dziedzeraudu struktūra, jāvērtē veidojumi; izņēmums ir krūts implantu veseluma izvērtēšana.
  • MR ir piemērots izmeklējums terapijas taktikas plānošanā.

 

MR ir papildus izmeklēšanas metode, tādēļ iepriekš ir jābūt veiktiem pamatizmeklējumiem (MG un US).

Rekomendācija pirms izmeklējuma:

Jābūt veiktiem pamatizmeklējumiem (MG un US).

Lai MR krūšu izmeklējums būtu precīzs, to jāveic menstruālā cikla 2.nedēļā (laikā no 5.-14.menstruālā cikla dienai)- hormonu svārstību dēļ, veicot izmeklējumu pārējā cikla laikā, izmeklējuma rezultāts var būt neprecīzs.